وکیل مهریه

مهریه یک حق مالیست که به محض انعقاد عقد نکاح به زوجه تعلق می‌گیرد به صورت عندالاستطاعه یا عندالمطالبه. در مهریه عندالمطالبه هر زمان که زوجه مهریه خود را مطالبه کند زوج موظف به پرداخت آن است. اما در مهریه عندالاستطاعه مطالبه مهریه به استطاعت مالی زوج منوط است. یکی از دلایلی که مشکلات بسیار فراوانی را در بین زوجین به وجود آورده است این است که بسیاری از آن‌ها مشکلاتی دارند که منجر به طلاق می‌شود و در نهایت این موضوع با طلاق و اخذ مهریه همراه است که در این موارد شما نیاز به اخذ وکیل مهریه دارید و گرفتن یک وکیل مهریه خوب بستگی به این دارد که شما بتوانید در مورد آن اطلاعاتی کسب کنید تا در انتخاب وکیل مناسب دچار اشتباه نشوید. قبل از هر چیزی شما باید بدانید که وظیفه یک وکیل مهریه چیست که در ادامه آن را با هم بررسی خواهیم کرد.

نمونه پرونده‌های موفق

وکیل مهریه کیست؟

وکیل مهریه کسی است که در زمان پایان یافتن موضوع طلاق به بررسی موضوع مهریه خواهد پرداخت که این موضوع بسیار مهم است چون در ارقام مهریه بالا، پرونده پیچیده خواهد شد و نیاز به یک وکیل به شدت متخصص است تا بتواند پرونده را به خوبی مدیریت کند.

این موضوع بسیار اهمین دارد که شما مرد هستید یا زن، چون در زمانی که شما مرد هستید این موضوع را باید در نظر داشته باشید که وکیل شما تلاش می‌کند که مهریه شما را کم و در مواردی آن را اقساطی کند اما اگر زن باشید وکیل شما تلاش می‌کند که تمام حق و حقوق شما را به شکل کامل و یک جا بگیرد و این موضوع در مواردی بسیار پرونده را پیچیده خواهد کرد.

درباره وکیل مهریه بیشتر بدانیم

بیشتر کسانی که درگیر طلاق شده‌اند در هر صورت با موضوع مهریه هم درگیر هستند و باید نسبت به حل مشکلات مربوط به مهریه هم اقدام کنند. حل مشکلات مربوط به مهریه نیازمند این است که در زمینه وکیل مهریه اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید از روند اجرای پرونده مهریه خود اطلاع داشته باشید، در بالا یک سری اطلاعات جزئی به شما دادیم و در ادامه سعی میکنیم این وکیل و وظایف آن را بیشتر به شما معرفی کنیم. پس اگر نیاز به این دارید که روند پرونده شما به سرعت به جریان بیوفتد و حل شود بقیه مطالب مربوط به این وکیل را مطالعه نمایید.


وظایف وکیل مهریه

وکیل مهریه دارای وظایفی است که باید در هنگام رسیدگی به پرونده آن‌ها را به نحو احسن انجام دهد و به آن‌ها رسیدگی کند در ادامه به بررسی این وظایف می‌پردازیم.

  • برای برطرف شدن مشکل موکل حتما راه‌کارهای مناسبی را به موکل خود بدهد تا بتواند مشکلات وی را حل کند.
  • برگذاری جلساتی قبل و بعد هر جلسه دادرسی به منظور بررسی روند پرونده
  • روحیه دادن به موکل خود در خصوص پیروز شدن در پرونده
  • انجام دادن هر کاری به منظور رسیدن موکل او به تمامی حق و حقوق خود 

چه زمانی ما به وکیل مهریه نیاز پیدا می‌کنیم؟

ما در صورتی نیاز به وکیل مهریه داریم که رقم مهریه بسیار بالا باشد و مشکلات احتمالی در خصوص پیچیده شدن پرونده بالا رود، در این موارد ما باید سعی کنیم که مشکلات را از طریق وکیل مهریه برطرف کنیم.

البته بهتر است که حتی در مبالغ پایین هم نسبت به گرفتن وکیل مهریه اقدام کنید تا مشکلات بیشتری به وجود نیاید و پرونده پیچیدگی خاصی پیدا نکند.

یک وکیل مهریه خوب چه ویژگی‌هایی دارد؟

شما برای این که شانس موفقیت در یک پرونده را داشته باشید باید از یک سری ویژگی‌ها که مربوط به یک وکیل خوب است اطلاع داشته باشید و این موضوع بسیار مهم و حیاتی برای موفقیت شما است. در ادامه یک سری از ویژگی‌های یک وکیل بسیار خوب در زمینه مهریه را به شما می‌گوییم تا در انتخاب وکیل مهریه به مشکل برخورد نکنید.

تجربه در وکالت مهریه: یک وکیل مهریه خوب به جز پرونده‌های مهریه پرونده دیگری را قبول نمی‌کند و این ویژگی باعث می‌شود که تمام تجربه یک وکیل مهریه مربوط به پرونده‌های مربوط به مهریه باشد، هر چقدر تجربه یک وکیل مهریه موفق باشد شما شانس برنده شدن بیشتری را در پرونده دارید.

دانش و تسلط به پرونده‌های مربوط به وکالت مهریه: وکیلی که در زمینه وکالت مهریه تخصص دارد قطعا از دانش و تسلط بالایی در این گونه پرونده‌ها برخوردار است و این موضوع بسیار در روند پیروزی در پرونده مهم است، پس در هنگام گرفتن وکیل در زمینه مهریه سعی کنید یک وکیل مهریه را اتخاذ کنید.

وکیل مهریه پایه یک در تهران

شما می‌توانید در سطح تهران دفاتر وکالت زیادی را که در زمینه مهریه فعالیت می‌کنند پیدا کنید. همچنین ما در دفتر وکالت دادگستر آنلاین، هم به شما مشاوره خواهیم داد هم در صورت تمایل شما می‌توانید پرونده‌های حقوقی مهریه شما را در دست بگیریم و به شما در این زمینه کمک کنیم.

حتی اگر در تهران هم ساکن نباشید می‌توانید از ما به شکل آنلاین مشاوره دریافت نمایید یا برای حل مشکلات مهریه خود در تهران با ما همکاری نمایید. کسانی هم که در تهران ساکن هستند می‌توانند به شکل حضوری هم تشریف فرما شوند و نسبت به مشاوره و یا همکاری اقدام نماییم.

آدرس ما در بالای همین نشانی اینترنتی موجود است اما اگر پیدا کردن آن برای شما مشکل است می‌توانید در ادامه آدرس را مشاهده نمایید. آدرس ما: تهران، مترو پیروزی، بن بست قیومی، پلاک ۳، واحد ۸

همچنین شماره تماس برای ارتباط تلفنی هم در بالای صفحه موجود است اما ما برای راحتی شما در این قسمت هم آن را برای شما می‌نویسیم. شماره تماس: ۰۹۱۲۹۷۴۱۶۴۸

حق الوکاله در امور مهریه از پرونده ای به پرونده ی دیگر متفاوت است و با توجه به خواست موکل می‌توان بخشی از حق الوکاله را در انتهای کار از محکوم به قرار داد و یا اینکه مقداری از آن را به صورت چند قسط پرداخت کرد همچنین انجام کلیه امور حقوقی برای نیازمندان به صورت رایگان انجام می‌پذیرد برای اطلاع از میزان حق الوکاله با ما تماس بگیرید.