وکیل امور حسبی

یکی از مواردی که شاید از نظر خیلی از افراد زیاد پیچیدگی خاصی نداشته باشد امور حسبی است امور حسبی عبارتند از مواردی مانند درخواست کاهش سن بیشتر از 5 سال در شناسنامه، درخواست تغییر نام و نام خانوادگی، مشخص نمودن سرپرست نهایی کودکان بی سرپرست، اختلاف در احصار وراثت برای اموال شخص فوت شده و غیره است. اما این یک باور غلط در این زمینه است چون احتمال پیچیده شدن پرونده‌هایی حسبی هم وجود دارد. شما برای این که بتوانید بهترین وکیل در این زمینه را بگیرید نیاز به اطلاعات کلی درباره وکیل امور حسبی دارید که در ادامه به بررسی آن‌ها خواهیم پرداخت.

نمونه پرونده‌های موفق

وکیل امور حسبی کیست؟

وکیل امور حسبی کسی است که در امرور و دعاوی مانند مشخص نمودن سرپرست کودکان بی سرپرست، کاهش سن بیشتر از 5 سال در شناسنامه و غیره که در بالا مثال بیشتری برای شما آورده‌ایم و این موارد فقط محدود به مثال‌های آورده شده در سایت ما نمی‌باشد و موارد بیشتری را شامل می‌شود.

اما در کل شما برای بررسی این گونه پرونده‌ها از وکیل امور حسبی بسیار با تجربه استفاده کنید تا در حل این گونه پرونده‌ها به مسائل پیچیده برخورد نکنید و حل کردن آن بسیار ساده باشد.

درباره وکیل امور حسبی بیشتر بدانید

همانطور که در بالا هم گفتیم امور حسبی مربوط به مسائل شخص می‌باشد که شاید در نگاه اول حل کردن آن‌ها ساده و بی دردسر باشد اما با افتادن در روند پرونده این موضوع می‌تواند با چالش‌هایی روبه‌رو شود که باعث پیچیدگی بسیار زیادی شود. حال برای این که از این موضوع پیچیدگی بتوانید نجات پیدا کنید همان اول می‌توانید پرونده خود را به یک وکیل امور حسبی ماهر و با تجربه بسپارید. برای این کار هم شما باید اطلاعاتی در رابطه با وکیل امور حسبی کسب بکنید، در بالا به شکل مختصری در رابطه با این وکیل با شما صحبت کردیم اما در ادامه بیشتر با شما صحبت خواهیم کرد.


وظایف وکیل امور حسبی

وکیل امور حسبی یک سری وظایف دارد که باید آن‌ها را انجام دهد. شما در رابطه با موارد زیر می‌توانید با یک وکیل امور حسبی قرارداد ببندید. این وظایف به شکل زیر است.

  • درخواست تاریخ تولد کمتر از 5 سال
  • درخواست تغییر نام و نام خانوادگی
  • تقسیم ترکه و مهر و موم ترکه
  • تعیین سرپرست برای کودکان بی سرپرست
  • رسیدگی به اشتباهات اسناد سجلی

ویژگی‌های یک وکیل امور حسبی

یک وکیل امور حسبی خوب دارای ویژگی‌هایی است که در ادامه آن‌ها را بررسی می‌کنیم و شما برای این که بتوانید یک وکیل خوب را پیدا کنید باید وکیلی با ویژگی‌های زیر را در نظر داشته باشید.

تجربه: یکی از مهمترین ویژگی‌های یک وکیل امور حسبی خوب و یا وکیل در هر زمینه‌ای داشتن تجربه است. تجربه داشتن وکیل به خصوص تجربه موفق باعث می‌شود که شما بیشتر امید به برد پرونده داشته باشید.

دانش و تسلط: در یکی از مواردی که احتمال برد پرونده وجود دارد دانش و تسلط کامل به امور حسبی است و هر چقدر وکیل امور حسبی به این موارد مسلط‌تر باشد قطعا کار بدون مشکل و پیچیدگی انجام می‌شود.

وکیل امور حسبی پایه یک در تهران

وکلای بسیار زیادی در سطح تهران وجود دارند که این دانش را در زمینه امور حسبی را دارند، همچنین موسسه حقوقی دادگستر آنلاین هم یکی از این دفاتر حقوقی است که در این زمینه دارای تخصص، مهارت و تجربه است و شما می‌توانید به ما در این زمینه اعتماد کنید.

حتی اگر در تهران هم ساکن نباشید می‌توانید از ما به شکل آنلاین مشاوره دریافت نمایید یا برای حل مشکلات خود در تهران با ما همکاری نمایید. کسانی هم که در تهران ساکن هستند می‌توانند به شکل حضوری هم تشریف فرما شوند و نسبت به مشاوره و یا همکاری اقدام نماییم.

آدرس ما در بالای همین نشانی اینترنتی موجود است اما اگر پیدا کردن آن برای شما مشکل است می‌توانید در ادامه آدرس را مشاهده نمایید. آدرس ما: تهران، مترو پیروزی، بن بست قیومی، پلاک ۳، واحد ۸

همچنین شماره تماس برای ارتباط تلفنی هم در بالای صفحه موجود است اما ما برای راحتی شما در این قسمت هم آن را برای شما می‌نویسیم. شماره تماس: ۰۹۱۲۹۷۴۱۶۴۸

حق الوکاله در امور حسبی از پرونده ای به پرونده ی دیگر متفاوت است و با توجه به خواست موکل می‌توان بخشی از حق الوکاله را در انتهای کار از محکوم به قرار داد و یا اینکه مقداری از آن را به صورت چند قسط پرداخت کرد همچنین انجام کلیه امور حقوقی برای نیازمندان به صورت رایگان انجام می‌پذیرد برای اطلاع از میزان حق الوکاله با ما تماس بگیرید.